“Oricine va marturisi pentru Mine inaintea oamenilor,marturisi-voi si Eu pentru el inaintea Tatalui Meu Care este in ceruri Iar cel ce se va lepada de Mine inaintea oamenilor si Eu Ma voi lepada de el inaintea Tatalui Meu Care este in ceruri.”
 
AcasaAcasa  Despre noiDespre noi  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ColaboratoriColaboratori  ConectareConectare  CăutareCăutare  

Doamne Ajuta! Accesul la sectiunile acestui forum se poate face doar pe baza  autentificarii!



Distribuiţi | 
 

 Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Mosco

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Elena
Moderator
Elena

Mesaje : 594
Data de inscriere : 04/01/2011
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Mosco Empty
MesajSubiect: Re: Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Mosco   Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Mosco Editor1026.01.11 3:45

Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Moscovei

Doamne, nu ştiu ce să cer de la Tine. Tu unul ştii de ce am nevoie, Tu mă iubeşti pe mine mai mult decît pot să Te iubesc eu pe Tine. Părinte, dă robului Tău cele ce singur nu ştie a le cere. Nu îndrăznesc să cer nici cruce, nici mîngîiere: numai stau înaintea Ta. Inima mea e deschisă Ţie; Tu vezi trebuinţele mele pe care nu le ştiu eu. Vezi şi fă după mila Ta. Loveşte-mă şi mă tămăduieşte, doboară-mă şi mă ridică. Mă cutremur şi tac cu evlavie înaintea voinţei Tale sfinte şi a căilor Tale celor nepătrunse pentru mine. Mă aduc Ţie jertfă, nu am altă dorinţă decît numai să fac voia Ta; învaţă-mă să mă rog, singur roagă-Te în mine! Amin.
Sus In jos
Florentina
Membru fondator
Florentina

Mesaje : 2103
Data de inscriere : 19/12/2010
Varsta : 42
Localizare : Prahova

Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Mosco Empty
MesajSubiect: Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Mosco   Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Mosco Editor1026.01.11 12:47

Elena,rugacinea asta am citit-o zilele trecute,vroiam s-o caut dar nu stiam cum si ai aparut tu.............
Sus In jos
https://dumnezeuneiubeste.forumgratuit.ro
 

Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Mosco

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Rugaciune pentru fiecare zi din saptamana
» Rugaciunea parintilor pentru copii
» Rugaciunea de dimineata
» Rugaciunea celui cazut
» Rugaciunea Sfantului Nifon
Pagina 1 din 1
De retinut!
Evitati limbajul tip sms si mess!Folositi majuscule doar cand este necesar!
Cand preluati un articol asigurati-va ca este in duhul ortodoxiei!Nu uitati sa precizati sursa!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Rugaciuni-



"Mantuitorul a ales Crucea fiindca astfel se moare cu mainile intinse.El s-a sfarsit imbratisandu-ne"
"Nu piroanele L-au tinut pe Hristos rastignit ci marea Lui iubire de oameni"
"Dacă ar fi fost în lume numai un singur păcătos, Iisus ar fi adus cu drag pentru el singur aceeaşi Jertfă, ca pentru o lume întreagă.”
Deci indrazneste si tu!Fa un pas catre Dumnezeu si El va face restul catre tine!
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente